fbpx

Wesele: Nowoczesne wesele czyli Urban Wedding

1 maja, 2013

Urban Wedding” –  „nowoczesne wesele„, „wesele w stylu miejskim” – to jedynie klika dość nowych nazw zjawiska, które wcale nowe nie jest. Dla wielu, szczególnie młodych ludzi, tradycyjne wesele to kicz i obciach oraz coś, czego najzwyczajniej w świecie woleliby uniknąć.

Są tacy, którzy na samą myśl o zabawie w „tradycyjnym” stylu, z przyśpiewkami i przebojami disco polo, dostają spazmów. Jeśli masz podobne odczucia czytaj dalej:)

Urban wedding to nurt, który stara się znaleźć kompromis między tradycją a nowoczesnością, jednocześnie stawiając na wysoki poziom zarówno zabaw weselnych jak i weselnej muzyki. Jeszcze kilkanaście lat temu większość wesel wyglądała bardzo podobnie, dziś młodzi szukają własnej drogi, a ślub i wesele – co podkreślam z całą stanowczością – muszą być dla pary młodej wielką przyjemnością. Musicie się czuć dobrze z każdym elementem waszego przyjęcia, by później nie żałować.

_RAJ2391

Na czym to wszystko polega? Organizując wesele w stylu miejskim najczęściej rezygnuje się z disco polo i rubasznych zabaw weselnych, żenujących konkursów, długich oczepin i przyśpiewek. Często klasyczną kapelę weselną zastępuje DJ lub zespół muzyczny na wysokim poziomie (cover band), a w scenariuszu wesela pojawiają się dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy barmańskie, pokazy tańca, sztuczne ognie, fireshow czy występy iluzjonistów. Na tego typu weselach rządzą „złote przeboje”, od rock and rolla, przez hity disco i funk, klasyki rocka i popu po najnowsze kawałki.  Ważna jest również prezencja osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną.

Zorganizowanie takiej imprezy wymaga nieco więcej pracy i zaangażowania, ale za to możecie mieć pewność, że wasza impreza będzie inna niż wszystkie, a przez to zostanie ona zapamiętana przez waszych gości na długie lata!

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim warto… puścić wodzę fantazji! Zróbcie to po swojemu! Zrezygnujcie z tradycji, albo stwórzcie swoje własne tradycje! Sama praca przy organizacji wesela może być dla was świetną zabawą!

Często organizatorzy nowoczesnych wesel proponują nadanie im pewnej „konwencji” – np. imprezy z stylu szalonych lat 8Oych, w stylu hawajskim czy jakimkolwiek innym (co tylko przyjdzie wam do głowy). Dekoracje, muzyka, stroje gości – to te elementy, które najłatwiej mogą zbudować odpowiednią atmosferę na waszym przyjęciu!

11899862_917155458357457_431549138983310013_n

Jeśli zdecydujecie się na odrobinę szaleństwa warto poszukać odpowiednich osób, które w realizacji pomysłów pomogą, czyli ludzi, którzy odważnie wyjdą poza utarte schematy. Nie każda sala weselna i nie każdy DJ czy zespół się do tego nadaje.

Powrót do „poradnika” – kliknij tutaj!

Total: