fbpx

Podziękowania dla rodziców

2 grudnia, 2013

Jednym z najpopularniejszych punktów w „weselnym scenariuszu” jest tzw. „podziękowanie dla rodziców”. Jak je zorganizować?

Jak najczęściej wyglądają podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym? Ano prosi się wspomnianych rodziców na środek sali, otrzymują oni z rąk młodej pary jakieś drobiazgi na pamiątkę. Czasem młodzi zabiorą głos i werbalnie podziękują za miłość, troskę i wychowanie, by później wraz z rodzicami zatańczyć w kółeczku do kultowego utworu Urszuli Sipińskiej – Cudownych rodziców mam.

[iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/FY0h9vVPgU4″ ][/iframe]

Czy ten moment zawsze musi tak wyglądać? Oczywiście, że nie! Nie mam wprawdzie nic przeciwko „klasycznym” rozwiązaniom i wiem, że bardzo często rodzice właśnie na takie mają ochotę. Czasem jednak warto wysilić się odrobinkę mocniej i pomyśleć o nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniu. Mi zawsze mama powtarzała, że najmilsze dla niej są prezenty wykonane własnoręcznie. A w każdym razie te, których przygotowanie trzeba włożyć serce i zaangażowanie.

Co wiec zrobić, by podziękować rodzicom, a przy okazji nieco ich zaskoczyć (jednocześnie zapewniając swoim gościom kolejną atrakcję)? Fajnym pomysłem jest przygotowanie specjalnego filmu lub prezentacji multimedialnej. Większość weselnych DJów i zespołów posiada na wyposażeniu projektor i ekran. Jak powinna wyglądać taka prezentacja i jak ją wykonać? To wbrew pozorom bardzo proste.

Zrzut ekranu 2014-06-23 o 12.33.25

(kadr z prezentacji przygotowanej własnoręcznie przez jedną z moich ulubionych par młodych)

Pomyślcie za co chcielibyście podziękować rodzicom, a później poszukajcie w domowym archiwum fotek, które mogą stać się idealną ilustracją dla podziękowań. Za co dziękować?  Za miłość, pomoc, zaangażowanie, edukację, wikt i opierunek, wakacje, prezenty świąteczne, zabawki, wigilie, samochód czy cokolwiek innego. Warto przygotować podziękowania ze sporą dawką humoru. Zresztą już same fotki sprzed kilkunastu lat na pewno wywołają salwy śmiechu wśród gości.

Taka prezentacja lub film na pewno będzie świetnym prezentem dla rodziców! O pomoc w ich przygotowaniu możecie zawsze poprosić waszego fotografa lub operatora. Jeśli to właśnie jedna z tych osób zajmie się stworzeniem prezentacji lub warto równocześnie poprosić, żeby zadbała też o jej „emisję” podczas imprezy. Sporo inspiracji znajdziecie też na Youtubie.

    Leave a comment

Previous post Zabawy na weselu?
Total: