fbpx

Wesele nieco inaczej: Przedstaw gości… gościom:)

1 maja, 2013

Słowo się rzekło, Pan Młody wniósł Pannę Młodą na salę weselną. Goście wchodzą za nimi. W tym momencie obsługa prawdopodobnie rozpocznie rozdawanie przybyłym lampek szampana. Kiedy już wszyscy będą mieli swoje lampki możemy odśpiewać tradycyjne „sto lat” i wznieść toast za zdrowie i powodzenie Pary Młodej.


Następnie goście udają się do szatni (jeśli jest takowa), a później siadają za stołami.

Fajnym pomysłem jest przedstawienie wszystkich gości przez Parę Młodą. To miły gest, rzadko spotykany na weselach, dlatego prawdopodobnie zostanie dobrze zapamiętany. Jak to może wyglądać? Bardzo prosto –kiedy gości już usiądą, a obsługa jeszcze nie zdąży podać obiadu –młodzi, uzbrojeni w bezprzewodowy mikrofon mogą przejść się wzdłuż stołów, mówiąc kilka słów o każdym z gości, obok którego akurat przechodzą. W ten prosty sposób przedstawimy każdego z gości innym weselnikom i ułatwimy im później kontakt i znalezienie wspólnych tematów do rozmów. Oczywiście przedstawienie gości może odbyć się również później, ale początek wesele jest najbardziej naturalnym momentem.

Co można powiedzieć o gościach? To już sami wiecie najlepiej! Wiecie, kto ma do siebie dystans i można nie niego delikatnie zażartować, a kto jest bardziej wrażliwy na humor. Można wspomnieć o hobby danej osoby, o pracy, o jakiejś zabawnej historii, albo po prostu kim jest i jak ma na imię. Oczywiście owacje dla gości są mile widziane:)

Powrót do „poradnika” – kliknij tutaj!

    Leave a comment

Total: